Soma’da babasız kalan çocuklar için

Soma’da babasız kalan çocuklar için

Kaç gündür içim parçalanıyor. Soma’da yaşananları ruhum kaldırmıyor. Ağlıyorum sürekli. Bir yanda kucağımda yeni doğmuş bebeğime bakıyorum bir yanda bir avuç kömür uğruna babalarını kaybetmiş çocuklara..Sürekli dua ediyorum ve hep de edeceğim, elimden geldiğince de yardım edeceğim “Soma’da babasız kalan çocuklar için”.

Hepimizin başı sağolsun. Allah eşlerini, evlatlarını, kardeşlerini, babalarını, akrabalarını kaybeden geride kalan herkese sabır versin. Ve siz, hayatını kaybeden madenci kardeşlerim : “MEKANINIZ CENNET OLSUN” .

Aşağıdaki yazı sevgili arkadaşım Yeşim Mutlu‘dan alıntıdır. Amacım olabildiğince paylaşıma yardımcı olmak babasız kalan yavrularımıza bir el uzatabilmektir.Lütfen üşenmeyin, sadece bir tık, bir paylaşım yetecek.

Sevgiler.

Didem

somafacebookgrup

Soma’da babasız Kalan Çocuklar İçin herkesi destek için grubu takip etmeye ve yardımlaşmaya çağırıyorum.  Böyle günlerde sımsıkı kenetlenmeli ve elele çoğalmalıyız. Diyorum ya hep bir kişi bile fayda görse ne mutlu size.. Blogger olan  olmayan, sosyal medya hesabı olan herkes eğer grubun içeriği bakış açısına uygun ise ne olur paylaşın. Biz her felakette kenetlendik bu kez de kenetlenelim. Ne kadar çok kişiye ulaşırsak, 400 çocuk için o kadar başarılı oluruz! VE UNUTMAYIN: İSTERSEK HERKES MUTLAKA BİR ŞEY Yapabilir!.

Anlayışınız için teşekkürler

YSM

Merhaba,
 
Yaşadığımız facia acı ortada. Ne sözüm var ne de yazacak gücüm
Ama aileleri, kadınları, çocukları gördükçe ne yapabilirim derdine düştüm.
Sonra bir arkadaşım mail ile ulaştı. Kendisini 2003 yılından bu yana tanırım.
Sektörde yaptığı bir çok proje ile bilinir.
Yasemin Tutal Hanım’ı ise tanımıyorum ama Özlem yan yana gelmişse vardır bir anlamı dedim.
 
Az önce twitterda grup hakkında bilgi geçtim.
Arzu eden gruba katılabilir, blogunda paylaşabilir.
Başta ortak yazı vb mi olsun dedim ama gelecek tepkileri de göz önüne alarak herkesi kendi yazmak isterse yazsın moduna bıraktım
Yasemin Hanım’dan gelen mektubu olduğu gibi paylaşıyorum.
 
“Gece eve geldim. TV de Soma daki olayları gördüm. Bir anda olayın ne kadar büyük ve vahim olduğunu hissettim. Ben Babamın şehit olduğu haberini aldığımda 12 yaşındayım. Hava kuvvetleri mensubu idi. Babamın cesedini göremedim. Yanarak hayatını kaybetmişti. İşte bu yüzden yıllarca benim babam bir gün çıkıp gelecek diye kardeşlerimle bekledik. Bu duyguyu iyi bilirim. Acı yaşandığı en sıcak anlarında yanınızda birileri varmış gibi duruyor. Ama sonra bir de bakıyorsunuz etrafınızda hiç kimse kalmamış. O anda size ödenen yardım paraları bütün hayatınıza mal ediliyor. Oysa gerçek hiç öyle gelişmiyor. İşte bu yüzden ben olana değil, olacaklara bakarak babasız kalan çocukların kaderi asla babaları gibi o maden ocaklarına çaresizlikten girmek olmamalı dedim. Bu yüzden bu grubu kurdum. Amacım çocukları ailelerinden ayırmak değil. Onlara bir sıcak istikbal planı yapabilmek. Kendilerine güvenmelerini sağlamak. Bu gibi durumlarda ailenin travması çok büyük olur. Biliyorum. Bu yüzden bir psikolojik destek grubu da kurmaya çalışıyorum. Bir günlük değil. Uzun süreli. Gerçekten yaraya merhem  olmaktan öte . Yarayı iyileştirmek arzusundayım. Bunu tek başıma yapamam. Çok zenginim , hiç kimsenin olmadığı kadar zengin, etrafımda benim duygularıma ve fikrime yürekleriyle ve çözümleriyle katılan binlerce insan var. Annelere meslek edindirmek istiyorum. Çocuklarına aş olacak parayı kazanabilmeleri için. Onların hiç birini devlet kapısında gelecek yardım paralarını beklerken görmek istemiyorum. Onurum kırılır bir kadın olarak bu ülkede 400 aileyi hayata katamazsak. İşte bu kadar
Yasemin Tutal
Grubun para toplamak vb amacı yok. Çözüm üretmek ve çocuklara gelecek sağlamak birincil
 
Grubun facebook adresi de bu

Bir Cevap Yazın