Ne güzel senin büyüdüğünü görmek !

Ne güzel senin büyüdüğünü görmek !

“Sepet sepet yumurta sakın beni unutma, unutursan küserim, mektubunu keserim”…

Hatırladınız mı ?

Eminim hepimizin bir “hatıra defteri”  vardı arkadaşlarına bir günlüğüne verip yazı yazmasını istediği…

Ve bu defterlerin sonu hep bu tekerleme ile biterdi ya da benzeri… 🙂

İşte bu yıllardan gelen sağlam bir dostluktur bizimki Gülfem ile. Aynı mahalle, aynı sıralar, derken ikimizde evlendik, iş hayatının akışına bıraktık kendimizi ve çocuk sahibi olduk. Bir koşturmacadır giderken sanal dünyada buluverdik birbirimizi yine.Aslında hiç kaybetmemiştik ama malum yaşam koşulları insanı içine alıp götürüyor. Zaten böyle dostluklar kaybedilmemelide, çünkü eski sıcak dostluklar, kalplerdeki masum sevgi artık çok nadir bulunuyor arkadaşlar arasında. Bizim Gülfemle bulupta artık kaybetmemek için çaba gösterdiğimize inandığım dostluğumuz gibi.

Sanal dünyayı kimi zaman kınarken kimi zamanda seviyorum. Birçok eski arkadaşımı bulmama ve tekrardan görüşmeme vesile oldu:)

Gülfem ile önceden görüşmüştük, hatta ilkokul arkadaşlarımızla beraberdik. sonrasında araya zaman girmiş olsada Gülfem’den gelen mesaj beni çok mutlu etti.

15 yılımı verdiğim kurumsal hayatımı bırakmış fotoğrafa vermiştim kendimi ve aklıma gelir miydi hiç bir gün çocukluk arkadaşımın doğum fotoğraflarını çekeceğim, onun en özel anına ortak olacağım…

Benim için çok özel o gün halen daha özelliğini koruyor ve her zamanda koruyacak.

Levent’imiz doğduğunda, Gülfem’ciğim sağlıkla kucağına aldığında hepimiz çok mutluyduk. Herkesin gözlerinde ayrı bir heyecan vardı.

bebekfotografi1 bebekfotografi3

bebekfotografi4

bebekfotografi2

bebekfotografi5

 

 

Ve aradan 1 yıl geçti… Levent büyüdü, dünya tatlısı, ısırmalık, doyasıya öpmelik, tadına doyulmaz harika bir lokum oldu.

1 yaş fotoğraflarını çekerken ayrı, onları editlerken ayrı mutluydum. Bu özel ve kıymetli bebek büyümüş de bana poz veriyor (muş gibi yapıyordu) du.

Emirgan parkında yaptığımız çekimde bizi bayağ peşinden koşturttu her çocuk gibi ama birazdan göreceğiniz gibi büyüdüğünde bakacağı, belki o anların kafasında birazcık canlanmasını sağlayacağı ve hatıralardan hiç silinmeyecek fotoğraflar çekmemi sağladı.

 

cocukfotograflari3

cocukfotograflari2

cocukfotograflari1

cocukfotograflari5

cocukfotograflari4

cocukfotograflari7

 

Levent’ciğim, ileride albümüne baktığında umarım yüzünde güzel bir tebessüm oluşmasına neden olabilirim. Baktığında ne kadar tatlı bir bebek olduğunu, büyüdükçe daha da tatlandığını görüp benide belki hatırlarsın. Gün gelir büyüdüğünde de Didem teyzeni görürsen, hep beraber anlatırız sana nasıl doğduğunu, nasıl koşturduğunu:)

Hep mutlu olmanı, sağlıkla, başarıyla, hayat yolunda emin adımlarla yürümeni dilerim.

Sevgiyle kal…

Didem teyzen.:)

Not: SENİ DE ÇOK SEVİYORUM GÜZEL ARKADAŞIM…

 

Bir Cevap Yazın