FOTOĞRAFÇILIK ve DİJİTAL FUARI

FOTOĞRAFÇILIK ve DİJİTAL FUARI

Size, 11-14 Nisan tarihleri arasında CNR Expo ‘da düzenlenen  Fotoğrafçılık ve Dijital Fuarındaki izlenimlerimden bahsetmek istiyorum.

Tek bir Hall de organize olmuş güzel bir fuardı diyebilirim. Fotoğrafla ilgili herşey vardı biri hariç, NIKON.

fotografcilik-ve-dijital-fuari-1Bir Nikon kullanıcısı olarak NIKON’u orada görememek beni üzdü açıkcası.

Albümcülerin de yer aldığı fuarda kurulan standlar göz alıcıydı. Ebru albüm fuarın en büyük ve şık standını kurmuştu diyebilirim. Müşteriye gösterilen ilgi de cabası. Açıkçası Atina’ya düğün seminerine gittiğimde şansımıza denk geldiğimiz fotoğrafçılık fuarında albümcülerin standlarını görünce bizde de böyle olmalı demiştim ki Ebru albümün standını görünce mutlu oldum.

Biz fotoğrafçılardan gelen taleplere göre yenilenmiş albüm tarzlarında sadelik ve şıklık ön planda idi. Ürün geliştirme sonucunda yapılan maliyet çalışmalarınında güzel bir sonucu olmuş : Fiyatlar daha uygun hale gelmiş.

Mert albümde geniş ürün gamı ve standı ile fuarda önemli bir yere sahipti.

Zoom ithalat ise neredeyse fuar alanının kapatmıştı. Ferah alanı ve geniş ürün gamı ile fuarda yerini alan firma hızlı dönüş yapan ekibiylede katılımcıların ihtiyaçlarını anlık karşılamada oldukça iyi idiler.

Fuar girişinde de gördüğüm çıkışında da merhaba demeden geçmek istemediğim bir diğer firmada Serhan serter atölyesi idi. Fotoğrafçı meslektaşlarımıza faydalı bilgilerin aktarıldığı bu seminerlerde eminim bir çok arkadaşımıza faydalı olmuştur.

Her firmadan bahsetmek burada mümkün değil ama dikkatimi çekenlerden kısaca bahsetmek istedim. Fotoğraf makinalarından tutun da çerçevecisine, ışıkçısına kadar her ürün vardı. Hepsini tek tek gezdikten sonra mutlu mesut ve aklımda daha netleşmiş bazı konularla oradan ayrıldım.

Bir başka fuar izleniminde görüşmek üzere

Sevgiyle kalın

Didem Basmacı

 

fotografcilik-ve-dijital-fuari-3

fotografcilik-ve-dijital-fuari-4

Bir Cevap Yazın