Düğün fotoğrafçılığı seminerinde YERVANT ile…

Düğün fotoğrafçılığı seminerinde YERVANT ile…

Sizlere bahsetmiştim önceden, PWS‘in bünyesinde Türkiyede düzenlenen seminerlere ve workshoplara katıldım bu sene.

Hatta 5 günlüğüne de Atina’da büyük bir konvensiyona gittim. Bana çok şey kattı. Farklı çekim teknikleri, ışığı kullanmanın en doğru yolları, pozlandırmada olması ve olmaması gerekenler, sunum teknikleri ve işin mutfağında teknik uygulamalar.

En önemlisi değerli bir çok fotoğrafçı üstadla tanıştım.

PWS Türkiye temsilci Serhan Serter’in katkılarıyla organize edilen bu seminerlerin en sonuncusunda konuğumuz 30 yıllık profesyonel fotoğrafçı Yervant Zanazanian idi. Kısaca YERVANT.

Anlattıkları, gösterdikleri, uygulattıkları herşekilde görülmeye değerdi. Her nekadar ülkemizde bu alanda daha yolumuz çok uzun olsada bu eğitimlerde gördüklerimizle bazılarımız zaten bu yolda yürümeye başladı.

Tanıştığım arkadaşlarımın fotoğraflarına bakıyorum ve detaylı inceliyorum, farklı açılardan değerlendiriyorum ve görüyorum ki gerçekten çok güzel sonuçlar çıkıyor ortaya. Düğün fotoğrafları sanat kokuyor.

Geçmişden günümüze fotoğraf sanatı çok değişti. Özellikle düğün fotoğrafçılığında katedilen yol inanılmaz. Fotoğraf bir sanat, sadece fotoğraf çekerek değil işin mutfağında da inanılmaz bir emek var.

Yervant’ın anlattığı hikaye inanılmazdı. Göstermiş olduğu azim, eşinin ona profesyonel anlamdaki desteği ve en önemlisi geleceği görüp, yenilikleri yakından takip edip en yukarıya zıplayarak değil emin adımlarla çıkmak gerektiğini konusundaki aktarımları beni çok etkiledi. Sabaha kadar konuşsa dinleyebilirdim.

Evet kapanışı Yervant ile yapmış olmak çok güzeldi.

İyi ki geldin, iyi ki seminerine katılma fırsatını elde ettim.

Işığın bol olsun üstad…

dugunfotografciligi_yervant_2web

dugunfotografciligi_yervant_web dugunfotografciligi_yervant_6_web dugunfotografciligi_yervant_5_web

dugunfotografciligi_yervant_3web

 

 

Bir Cevap Yazın