Doğum Fotoğrafının Hikayesi (Rüzgar Bebek)

Doğum Fotoğrafının Hikayesi (Rüzgar Bebek)

Size ‘bugün yaşayacağım’ bir doğumun hikayesini, doğum fotoğrafçısının gözünden anlatacağım. Sizlerin de bu doğum fotoğrafı hikayesinin ilerleyişini an ve an yaşamanızı, hissetmenizi istiyorum…

Sabah 04.50

Şu an saat 04.50 erken kalktım çünkü bugün çekimim var. Doğum fotoğraflarını çekeceğim Kaman ailesi ile buluşmama yaklaşık bir buçuk saat var. Son kontrollerimi yaptım, bir şeyler atıştırdım ve çıkmaya hazırım. Biraz bilgisayarımda takılıp sonra çıkacağım.

Benim her doğuma gidişim ayrı bir heyecan. Merakla doğum anını bekliyor yeni doğacak meleği fotoğraflamak için adeta yerimde duramıyorum.

Ben böyleyim de kim bilir şu anda hastaneye gitmek üzere hazırlanan ailem nasıl ? Çanta kapıda, eksiklere son kez bakılır, diğer aile bireyleri hazırsa ve birlikteyseler beraber çıkılır, değillerse telefonla haber verilir “Anne, baba biz çıkıyoruz…” diye.

Anne ve bana adayımız çok çaktırmasa da aslında kalpleri küt küt atıyordur ya da şimdilik sakindirler heyecanı hastaneye bırakarak…

Annemiz Vildan hanımla yüz yüze tanışma fırsatımız maalesef olamadı. Onların bebek hazırlıkları benim çekimlerim derken mümkün olmadı. Bazen böyle olabiliyor ama o iletişimi mail, telefon aracılığı ile kuruyoruz bir şekilde.

* * *

Evet şimdi hastanede doğum odasındayım, hatta harika bir ailenin yanında.

Enerjisi yüksek, güler yüzlerle dolu, esprili sempatik bir babanın, tonton anneanne, babaanne, dedeler, dayı, teyze, halanın vb… olduğu kalabalık çok tatlı bir ailenin içine girdim. Enerjim iki katına çıktı diyebilirim.

Annemiz biraz heyecanlı ama çok da dışa belli etmiyor. E olacak o kadar.

Babamız da heyecanlı ama onun neşesi, enerjisi bu heyecanı saklıyor.

Diğer aile bireylerimiz deseniz onlarda aynı heyecanla Rüzgarı bekliyorlar.

Ya ben? Tabii ki elimde fotoğraf makinam ve her pozu yakalamaya çalışıyorum.

Birazdan gidiyoruz. Dönüşte görüşürüz.

Doğum fotoğrafı ve bebek çekimi

08.43

Geldimmmm. Rüzgar’da geldi, Hoş geldi. Tanıştım Rüzgar’la. Çok tatlı, pespembe, maşallah tam bir tosuncuk. O kadar çok saçı var ki, hem de simsiyah.

ruzgar_bebek_2

Annemiz genel anestezi olduğundan sadece Rüzgar’ı görüntüleyebildim. Olsun, nasıl olsa daha çok çekeceğiz birazdan. Ameliyathanede Rüzgar’ı kadrajıma aldıktan sonra hemen fırladım yukarı bebek odasına. Kadıköy Acıbadem hastanesindeyiz. Bebek odasına aldıkları için sıkıntı yok, içeride onu görüntüleyebildim. Ölçümleri de yapıldı, değerleri söylemeyeyim nazar değmesin. Şimdi biraz bekleyeceğiz annemiz gelsin diye ama genel anestezide 1 saati bulabiliyor annenin gelmesi.

Birazdan emzirme anı..

ruzgar_bebek_3

09:44

Ve en duygusal kavuşma anı. Aslında ameliyathanede epiduralli doğumda bu daha duygusal oluyor bebek doğra doğmaz anne yanına verilince ama bu da ondan farklı değil. İlk defa karşılaşacaklar ve makinam hazır bekliyorum.

09:58

Ağlamayacağım bu sefer, aileden depoladığım mutluluğu devreye sokuyorum burada.

Ve annemiz Rüzgar’ıyla buluştu. Ben bu sahnelere hayranım. Dokuz ay karnında taşı ve sonra kucağında ona bakmaya doyama. Uslu bir bebiş  Rüzgar, en azından şu anda öyle görünüyor. Anneciğinin kucağına uzanmış emiyor. Nasıl da biliyor emeceğini…

Ya babamız nasıl?

Şöyle anlatayım size : Ağzı kulaklarına varmış bir şekilde gülümsüyor, o kadar mutlu ve güzel bakıyor ki bebeğine, “oğlumm, senle ne oyunlar oynayacağız bak gör” der gibi…

Merak etmeyin Batuhan bey, iki oğlan annesi olarak garanti edebilirim ki oyun oynamaktan kaçışınız hiç olmayacak.

10.18

Mola. Annemiz yorgun, bebeğimiz uzun yoldan geldi acıkmış, emdi ve daha da yoruldu. O yüzden biraz mola verdim şuan, biraz dinlensinler kendilerine gelsinler diye.

Bu arada ben de kapı posteri hazırlıklarımı yapayım. Fotoğrafları düzenleyeyim. Birazdan tekrar görüşeceğiz.

13:09

Çok güzel bir çekim oldu. Annemiz biraz daha kendine gelmiş bebişimiz uykuya dalmıştı. Onu da çok yormadan az önce aile çekimimizi de bitirmiş olduk ve Kaman ailesini Rüzgar bebekleri ile baş başa bırakıp, yüzümde günün mutluluğu, hafızamda Rüzgar’ın fotoğrafı ile hastaneden çıkıp evime doğru mutlu mesut yol aldım.

Rüzgar;

Aramıza tekrar hoş geldin.

Gözlerini açtığın bu güzel güneşli gün gibi, her günün mutlulukla, sağlıkla dolu, sımsıcak geçsin.

Ne şanslısın ki güler yüzlü, neşeli, sevgi dolu bir ailen var.

Hep mutlu olmanız dileğiyle .

Sevgiyle kalın

Fotoğrafçı teyzen Didem

ruzgar_bebek_4

Bir Cevap Yazın