Demir’i beklerken hamile çekimi…

Demir’i beklerken hamile çekimi…

Doğum fotoğrafçılığının güzel bir detayıdır doğum öncesi hamile ve aile çekimi. Bir nevi ” Hepimiz seni bekliyoruz” demektir. Senden önce ve senden sonra gibi 🙂

Çekime kaptırırsanız kendinizi, başını alır gider fotoğraflar. Hele bir de açık bir mekanda, doğa ile baş başa bir yerde iseniz, çekimin bitmesini ne fotoğrafçı ister ne de aile.

Atatürk arboretumunu hep sevmişimdir. Yeşil dokusu yazın coştukça coşar. Birçok albüme de ev sahipliği yapmıştır. Bize yaptığı gibi:)

Fotoğraf çekimimizin ikinci aşaması olan doğum öncesi hamile ve aile çekimimizde arkadaşlarım Vuslat Sena Akay ve Şeyda Odabaş sağolsunlar beni kırmadılar ve çekimlerimizi orada tamamladık . Hatta ailecek, cümbür cemaat gittik 🙂 Hernekadar önceki günlerdeki hava koşulları nedeniyle çimlerin bazı yerleri çamurlu olup çocuklarımız o çamurlara battıysada biz zevkli bir çekim yaptık. Çocuklu çekimlerin en zor tarafı çocukları idare etmek ve onları pozlamaktır. Zaten poz vermesini bekleyemezsiniz, hele bu çocuklar küçükse. Fotoğrafçının göz yeteneği devreye girer, çocuk poz vermese de o, onun gölgesi gibi peşinden gider ve basar deklanşörüne. Çocuk farkında olmadan çeker en doğal, en güzel kareleri. Bizim çocuklar allahtan biraz laftan anlayan cinstendilerde arada bazı pozlar rica edebildik 🙂 Ama “Dur!, Yapma!, Gelir misin buraya!” demeden bir çekim oldu sanıyorsanız maalesef yanılıyorsunuz :).

Herşeye rağmen sağolsunlar arkadaşlarım yine hayatım boyunca baktıkça gülümseyeceğim nefis karelerle donattılar bizi. Profesyonellik her koşulda işini yapabilmek değil midir? Ellerinize, gözlerinize sağlık kızlar.

Böylelikle güzel bir pazar gününü güzel fotoğraflarla, güzel bir yemekle ve harika bir hava ile bitirdik.

Demir’i beklerken hep bir tebessümle baktığım fotoğraflar eşliğinde, şafak saymaya devam ediyoruz ailecek 🙂

Bu çekimi yapalı oldu ama koşuşturmalardan ancak yazabiliyorum. Günler hızlıca aktı ve an itibariyle doğuma kaldı son 1 gün. Hayırlısı ile cuma günü Demir’imize kavuşacağız inşallah. Bundan sonra ki yazılarımda muhetemelen çoluk çocuktan, bebekle ilgili konulardan bahsedeceğim. Tabii ki fotoğrafsız olmaz. Fotoğrafçı bir anne çekmeden durur mu 🙂

Çok yakında tekrar görüşmek dileğiyle.

Sevgiyle kalın.

Didem

hamilecekimi_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hamilecekimidogumfotografcisi cocukfotograflari

Bir Cevap Yazın