Çocuklarımın mutluluk yuvası “Sarmaşık”

Çocuklarımın mutluluk yuvası “Sarmaşık”

En zor karardır anne ve babalar için çocuklarını okula verecekleri zamana karar vermek… Ya hasta olursa?, ya sürekli ağlarsa gibi binlerce soru dolanır kafamızın içinde ama benim dolanmadı, hemde hiç.

Çocuk yuvası ile tanışmamız büyük oğlum 2.5 yaşında iken oldu. Erken demeyin sakın, hiç de erken değil. İstedikleri kadar evde güven ellerde olsunlar, anne, anneanne, babaanne, bakıcı ile çocuğa verilen eğitim, ilgi, aktivite yoğunluğu bir yere kadar.

Bora okula başladığında içim çok rahat terkettim okulu. Çünkü biliyordum ki evde geçirdiği vakitten daha verimli, daha eğlenceli geçirecekti gününü. Bizler bir yere kadar ilgilenebiliyor, onların enerjisini bir yere kadar kullanabilmelerine olanak sağlıyoruz. Ya yuvada ? Eğleniyorlar, öğreniyorlar, sosyalleşiyorlar.. daha ne olsun?

Sarmaşık çocuk evi ile başladı bizimn yuva hikayemiz ve bu hikaye halen daha küçük oğlumuzla devam ediyor ve hiç bitsin istemiyoruz. Yuvaya karar vermeden önce birkaç yer dolaşmıştık eşimle. Çocuğumuzun tüm gününü eğlenerek, severek geçirebileceği bir yer olmalıydı burası. Hiç zor olmadı bulmamız. Mahallemizin okulu diyebileceğimiz yakınlıkta Sarmaşık çocuk evi ile karşılaştık.

Dünya tatlısı sahipleri ve aynı zamanda okul yöneticileri Yeşim hanım ve Ergün bey ile dostluğumuzda böylelikle başlamış oldu. Gösterilen içtenlik, titizlik, doğallık bizi çok etkilemişti. Sıcacık bir yuvaydı burası gerek ortamı gerekse eğitmenleriyle. Okul şarkılarında dedikleri gibi “Sarmaşık çocuk evi ikinci yuvam benim”. Ve başlayış o başlayış.. Adeta kopamıyoruz.

Çocuklarımızın gelişimde önemli yeri olan Sarmaşık’dan büyük oğlumuzu mezun ettiğimizde şuna emindik, çok güzel ve verimli bir 3 yıl geçirmişti.

Şimdi Doruğumuz gidiyor. Kurulan dostluklar, veli kaynaşmaları ve akıllarda kalan güzel hatıralarla devam ediyoruz. Geleneksel 19 Mayıs piknikleri ile biz velilerin daha da kaynaşmasına olanak sağlıyor hatta kopamayacak kadar iyi dostlar olmamıza bile neden oluyorlar 🙂

Verilen kaliteli eğitim ve ilginin yanında, okuldaki hijyen, yemeklerde kullanılan organik ürünler ve öğretmen – veli ilşkilerindeki samimiyetlik benim beynime işleyen en önemli unsurlardan bazıları. Kar yağmur demeden gelip okullarını açıyorlar.

En önemlisi yüzlerinde o gülümsemeyi, ağızlarından o tatlı sözleri hiç eksik etmiyorlar.

Neden mi yazıyorum bu yazıyı, söyliyeyim: çünkü Sarmaşıkda çok mutluyuz ve ben mutluluğu paylaşmayı seven bir insan olduğum için sizinle paylaşmak istedim. Hani olurda yolunuz Suadiyeden geçerse mutlaka uğrayıp ziyaret edin, o sıcaklığı sizde hissedin.

Yaz mevsiminin ara ara kendini hissettirmeye başladığı bu günlerde biliyorum ki bazılarınız yuva arayışlarına başladınız.işte bu yüzdendir ki bu yazımla belki biraz işinizi kolaylaştırır, sizi yormadan ikinci bir yuva sahibi olmanıza destek olabilirim.

 

Şunu unutmayın, çocuklarımız için en önemli şey onların kaliteli zaman geçirmesi. Evlerimizde onlarla bir yere kadar oynayabiliyoruz. Ev işleri, sıkılmalar, aktivite bulamamalar başladığında TVna yönelen çocuklarımız neden hem eğlenerek, hem öğrenerek daha kaliteli bir zaman geçirmesinler.

Geçenlerde o dünya tatlısı miniklerle beraberdim. Fotoğraflarını çektim. Çocuk fotoğrafı çekmenin ne kadar zor ve emek isteyen bir durum olduğunu birkere daha anladım. O tatlı minikler beni öyle terlettiler ki ama o minik yüzlerindeki kocaman gülüşleri ve her gördüklerinde bana sarılıp öpmeleri benim yorgunluğumu silip götürdü. Her çektiğim kareden sonra “bakabilir miyim, bakabilir miyim “diye yanıma geldiklerinde ise kendilerini görünce nasıl mutlu olduklarını anlatamam.

Onlar birer melek ve bu minik meleklere eğitim veren, gün içinde yokluğumuzu hissettirmeden onlarla sevgilerini, bilgilerini paylaşan öğretmenlerimiz de ayrı birer melek.

 

Herşey için çok teşekkürler Sarmaşık Ailesi.(www.sarmasikcocukevi.com)

Sevgiyle kalın.

 

[content_slider height=”auto” animation_speed=”0.5″ effect=”slide” easing=”easeInOutExpo” pause_time=”7″ active_slide=”1″ pause_on_hover=”false” touch_control=”true” slides_control=”true” slides_control_hover=”false” arrow_control=”false” arrow_control_hover=”false”]http://didembasmaci.com/wp-content/uploads/2013/03/sarmaşık-kurumsal-foto_2-138blog.jpg,http://didembasmaci.com/wp-content/uploads/2013/03/sarmaşık-kurumsal-foto_2-46-blog.jpg,http://didembasmaci.com/wp-content/uploads/2013/03/sarmaşık-kurumsal-foto-7-blog.jpg,http://didembasmaci.com/wp-content/uploads/2013/03/sarmaşık-kurumsal-foto-63-blog.jpg[/content_slider]

7 Responses to Çocuklarımın mutluluk yuvası “Sarmaşık”

 1. Sevgili Didem Hanım,
  Okulumuz hakkında düşüncelerinize yüz de yüz katılıtıyorum. Sevgi, şevkat, bu güzel yuvanın diğer bir ismi. İnanın, Defne okulunu ve arkadaşlarını öyle çok seviyorki hafta sonu gelsin hiç istemiyor. Bu durum ailemizi de çok mutlu kılıyor. Çocuklarımızı hayata hazırlayan yöneticilerimize, sevgili öğretmenlerimize emek veren herkeze sonsuz sevgiler…

 2. Sevgili Didem Hanım; Öncelikle bizler için yazdığınız duygu dolu satırlar için çok teşekkür ederiz. Bu yazıya karşılık jest olsun diye değil ama bizde sizleri ve o güzel aileniz tanıdığımız için çok mutluyuz. Bora, Doruk, Eşiniz ve siz bize yıllardır destek ve enerji verdiniz. İlhan dedemize olan sevgimizi ise anlatmak mümkün değil ve tabiki dünyalar güzeli eşine de…. Ailemizin ve okulumuzun fotograf çekimlerinde de gördük ki işinizi büyük bir ciddiyet ve samimiyetle yapıyor, çocukları ve insanları çok seviyorsunuz. Biz yıllar önce Albay bir dedmiz şöyle demişti ” Siz işinizi Amatör bir ruhla Profesyönelce yapıyorsunuz sizin en büyük özelliğiniz bu demişti” aynı düşünceleri inanın bizde sizin için hissediyoruz. Mesleğinizde başarılar dilemeye gerek yok çünkü başarılar dileklerle değil iş sevgisi, özveri ve çabayla gelir bunların hepsi sizde mevcut…..Ailenizle sağlıklı ve mutlu bir hayat geçirmeniz dileklerimizle.
  Sarmaşık Çocuk Evi
  Yeşim – Ergün YILDIZ

  • Ne diyeceğimi bilemedim. Kelimeler düğümlendi… Güzel duygularınız için çok teşekkürler. Sizin gibi harika insanlarla, ekiple karşılaştığımız için biz çok şanslıyız. Başarı dolu, cıvıl cıvıl çocuk sesleriyle inleyen, okula her girişimizde “Günaydın” karşılamalarının hiç bitmeyeceği harika yıllar dilerim size.
   Didem

 3. Tek kelime ile harika bir yazı. Çok teşekkürler. 2 çocuğunu Sarmaşık ta okutan bir anne olarak duygularımızı tam anlamıyla ifade ettiniz Didem hanım. Yasemin Aslan

  • Yasemin hanım, duygularımın sizlerle bir olması çok güzel bir işaret. Demek ki Sarmaşık çocuk evi çocuklarımız için doğru bir eğitim kurumu :)) sevgiler.

Bir Cevap Yazın