Anneciğim, iyi misin?

Anneciğim, iyi misin?

Merhaba,

Bugünkü yazımda sizlerle duygusallığın hat safhalarda olduğu ve beni yürekten etkileyen bir çekimimden bahsetmek istiyorum.

Biz doğum fotoğrafçılarının işi aslında çok zor. Sadece çekim yapmıyoruz. O anı yaşıyoruz. Aile ile bütünleşiyoruz. O özel anlarını anlamlı kılmaya çalışıyor, onlara unutulmayacak görüntüler sunmaya çalışıyoruz.

Arefe günüydü…Sapancadaydım ve İstanbul’da çekimim vardı. Herzamanki heyecanla bindim arabama düştüm yollara. Hastaneye geldiğimde aile ile geçen güzel bir sohbetin arasında küçük, yakışıklı bir delikanlı ile tanıştım. Oğlumdan 1 yaş büyük. Bir an oğlumu görür gibi oldum ve duygulandım. Adı Ege idi. Bütün bir çekim boyunca Alp Deniz bebeğimin yanında çekimimin kahramanlarındandı…Beni alıp götüren Ege.

Ameliyathaneye gidene kadar yaptığım çekim hep tüylerimi ürpertti. Yanlış anlamayın güzel anlamda söylüyorum.. O kadar duygulandım ki yazılı olarak anlatmayı bırakın sözlü olarak bile anlatmam çok zor. Tabiiki kahramanım Ege’den dolayı.

Ege, ailesine sevgiyle bağlı, bir o kadar güzel yetiştirilmiş, duygusal, annesine aşık ve kelimelerle anlatılmayacak kadar özel bir çocuk bence.

Doğuma girene kadar annesinin yanından ayrılmayan, sürekli sevgi ile annesine bakan, saçını okşayan Ege, ameliyathane kapısında gözyaşlarına daha fazla hakim olamadı. Çünkü annesi içeri girerken onu öpmeye yetişememişti. Ve o anın şaşkınlığı ve hüznü ile babasına sarılıp ağlamaya başladığında benim de o an gözümden yaşlar inmeye başladı..

Onları heyecan içinde orda bıraktıktan sonra o güzel an’ı yakalamak için ameliyathaneye doğru yol aldım. Alp Deniz’e merhaba demek için :)

Ve hoş geldin Alp Deniz…Günümün diğer ve aslında asıl kahramanı…

Sağlıklı ama feci derecede aç bir şekilde aramıza katıldı.:) Bir bebek bu kadar mı meme aranır. Sürekli ellerini emmeye çalışıyor, adeta annesini arıyordu. Yarabbim nasıl bir şeydir bu ?

Bebek odamızda çekimlerimiz yaptıktan sonra sevgili annemizin odaya gelmesiyle çekimimize oda da devam ettik. Hepinizin bildiği gibi genel anestezi kişiyi yorar, kişiyi kendine zor getirir. Bu arada annemizi beklerken Alp Deniz’i fotoğraflamaya devam ettik ve küçük bir mola. Mola dönüşü güzel bir ortam beni bekliyordu. Harika bir aile ortamı. Ege’ciğim annesinin baş ucunda yine gözleri yaşlı, annesinin saçlarını okşarken şöyle diyor kısık sesle : “Anneciğim iyi misin, ağrın var mı ?” Yapma Ege..Allahım yaa nedir bu, ben en iyisi makinamı bırakayım film gibi izleyeyim bu ailemi…Babacık mutluluktan dörtköşe. İki oğlu ve ona bu güzel anı yaşatan sevgili eşi ile. Daha ne olsun.. Maaşallah. Anneanne, babaanne, dede, abla, kardeş herkes orada…

“Didem” dedim kendime, kendine gel çekimdesin…hem ağla, hem çek :) Bende anneyim, aynı anları bende yaşadım belkide o yüzden o anları bu kadar içten yaşıyorum onlarla.

Çekimimin sonuna kadar harika kareler yakaladım. Harika insanlar tanıdım. İşimin en sevdiğim yanıda bu.

Alp Deniz ve Ege, sağlıkla, mutlulukla büyüyün, emin adımlarla doğru yollarda ilerleyin, fotoğraflardaki gibi elleriniz kenetlensin hep bir arada olun.

Hepiniz sevgiyle kalın.

Fotoğrafçı teyzeniz Didem

[content_slider height=”auto” animation_speed=”0.5″ effect=”slide” easing=”easeInOutExpo” pause_time=”7″ active_slide=”1″ pause_on_hover=”false” touch_control=”true” slides_control=”true” slides_control_hover=”false” arrow_control=”true” arrow_control_hover=”false”]http://didembasmaci.com/wp-content/uploads/2012/12/annecigim_iyimisin_dogum_foto4.jpg,http://didembasmaci.com/wp-content/uploads/2012/12/annecigim_iyimisin_dogum_foto3.jpg,http://didembasmaci.com/wp-content/uploads/2012/12/annecigim_iyimisin_dogum_foto2.jpg[/content_slider]

 

4 Responses to Anneciğim, iyi misin?

  1. Didemcim nasıl güzel bişi…Çok seviniyorum senin adına. Gözlerim doldu benim bile okurken. Çok mutlu ol arkadaşım
    Sevgiler

  2. ay Didem o babaoğul karesi beni bitirdi burada.. ki gözüö iki çeşme ağlıyorum ya ben .. mahvettin beni.. gören gözünü öpim be ya :()

    • Ayça’cım çok sağol. O gün hakikaten benim için çok duygusal bir gündü. Ege beni bitirdi :). Unutamayacağım çekimlerimden biri oldu.. Atölyede, duygusal anlar yaşayacağımızı söylemiştin ama böyle olacağını tahmin etmemiştimm :))) öpüyorum seni..

Bir Cevap Yazın